Utkání podzim 2011 - I.b třída

27.09.2011 10:35

 

Podali zatím nejlepší výkon, stejně prohráli

Hýskov – To bylo utkání prvního celku s osmým? Ani to tak nevypadalo. Lány, které přijely k vedoucímu celku do Hýskova, jenž hrál loni ještě okresní přebor (stejně jako Lány), byly po celý zápas lepším týmem, ale nebylo jim přáno přivézt body až domů. Domácí si tak čelo v tabulce upevnili.

FK Stejstav Hýskov – SK Lány 3:1 (2:1)

První moment přišel v 11. minutě, Vejrážka chyboval a domácí se lacino radovali – 1:0. Ale jen na chvíli. V té samé minutě vysunul z výkopu Švolba Dvořáka, který z dvaceti metrů nedal brankáři šanci. Tahle minuta ještě ani neskončila a z výkopu domácích byl najednou Reichl tváří v tvář hýskovskému gólmanovi. Tutovku ale neproměnil. Pak mířil těsně vedle i Dudášik.

„Mohli jsme během jedné minuty vést 2:1, nestalo se tak. Potom někdy v 18. minutě upadl bez kontaktu domácí hráč v naší šestnáctce a Hýskov kopal pokutový kop. Najednou jsme prohrávali 1:2,“ řekl k prvním minutám trenér Milan Dvořák.

Do konce poločasu se hrál vyrovnaný fotbal a nic důležitého se už nestalo. Do druhé půle vstoupily Lány ještě s větší chutí a také měly více ze hry. Po pěkných akcích se dotávali hráči hostí do šancí, ve kterých se ocitl Reichl, Švolba, Vejrážka i další, ale jejich útoky byly vždy zastaveny hvizdem pro ofsajd.

V závěru se do otevřené obrany prosadili ještě jednou domácí – 3:1. Hýskov nastřelil také břevno a jednou dobře zasáhl Haužvic. Na druhé straně mohl výsledek ještě korigovat Reichl nebo Švolba.

„Podali jsme nejlepší výkon podzimu. Kluky musím tentokrát pochválit nejen za nasazení, ale i za kvalitní hru. Stínem zápasu bylo vážné zranění Iva Rybáře v závěru zápasu, který si zlomil v souboji nos,“ dodal k utkání trenér Lán Milan Dvořák.

 

SK Lány - Chmel Mutějovice  3 : 0 (2:0)
Úvodní domácí utkání ve vyšší soutěži se Lánům povedlo. Po slavnostním zahájení, při němž hráči, vedení klubu i obce a fanoušci poděkovali končícímu předsedovi Vlastimilu Švolbovi za dlouholetou práci, se hrál zajímavý fotbal. První šance si vypracovaly Lány, ujala se až Reichlova hlavička po centru M.Humra v 28. min. Pět minut poté si naběhl Dvořák na centr Blína a prudkou hlavičkou zvýšil na 2:0. Stejný hráč poslal vzápětí volej jen těsně vedle po pasu Švolby. Druhá půle přinesla snahu hostů korigovat skóre a několik jejich slibných možností, ale výtečně se rozchytal brankář Haužvic. Naopak udeřilo na opačné straně, když parádní slalom zakončil Kubička střelou do tyče a Blín pohodlně dorážel - 3:0. V závěru mohli hosté ještě několikrát inkasovat do otevřené obrany.
Sestava: Haužvic - Čapek, Dudášik, Rybář I., Kubička - Humr M., Vácha, Dvořák, Blín - Švolba, Reichl
Střídání: 46. Ambrož za Čapka, 63. Vejrážka za Humra, 75. Verner za Reichla
Trenér Milan Dvořák: Chválím kluky za poctivý výkon, fotbal se musel líbit. Soupeř se po přestávce hodně zlepšil a podržel nás brankář Haužvic.

 


LIdice - SK Lány  4 :0 (2:0)
Domácí začali aktivněji, ale vytvořili pouze spoustu rohových kopů. Od 25.min. se osmělily silně oslabené Lány (bez Blína, Kubičky, Rybářů I. a V., Vernera, Ambrože a Loskota) a přišly jejich obrovské šance - sám na bránu pelášil O.Humr, nedal, a po odstrčení Vejrážky padl gól na opačnou stranu. Pak dvakrát unikl ofsidové pasti Reichl, ale v dlouhém nájezdu proti brankáři selhal, z úhlu mohl skórovat i Švolba. Nato chyboval Čapek a domácí útočník v klidu obešel i Haužvice - 2:0. Po změně stran Lány ještě přitlačily. Tutovku měl znovu Reichl po narážečkách Dvořáka s Váchou, mířil vedle. Domácí po brejku vymodlili penaltu viz Rezek, ovšem Haužvic se vyznamenal. Pleinerovu ránu dorážel Kotulan, ale brankář kryl, dvě loženky měl i Vácha - a z dalšího brejku zvyšovaly Lidice na 3:0. V závěru, při zmatku a ošetřování Čapka po ráně loktem, chyboval Pleiner a skóre vzrostlo na 4:0.
Sestava: Haužvic - Humr M., Dudášik, Pleiner, Čapek - Vejrážka, Dvořák, Vácha, Humr O. - Švolba, Reichl
Střídání: 46. Rajgl za Vejrážku, 55. Kotulan za Humra M.
Trenér Milan Dvořák: Skóre je kruté, ale nehledám výmluvy. Absence byly kvůli soukromým aktivitám, zahozené tutovky kvůli  neschopnosti vystřelit a řešit je v klidu. Pravidlo nedáš-dostaneš dnes fungovalo dokonale.

 

 

 

Lány si přivezly bod z Jenče

Jeneč – V neděli sehrály fotbalové duely i dva celky Rakovnicka, které budou jistě bojovat o další působení v I. B třídě. Nebylo tomu jinak ani v Jenči, kde překvapily zejména manželky a přítelkyně hráčů z Lán, které dorazily téměř v plném počtu a vzaly s sebou do kočárků své potomky.

Sokol Jeneč – SK Lány 1:1 (0:0)

Souboj 1. kola měl v sobě ukryto více nábojů. Přestože jsou Lánští po dvouleté odmlce nováčkem v soutěži, mnozí hráči i příznivci se vzájemně znají, a nejen ze hřiště. A zvláštní příběh se pojí ke klíčové postavě zadních řad – Davidovi Dudášikovi, který na jaře pomáhal se záchranou právě v Jenči.

Od úvodního hvizdu se valil na branku Lán jeden útok za druhým. V nebezpečných situacích dokázal hosty podržet brankář Haužvic. Až ve 25. minutě se hra vyrovanala, ale šance si Lány nevypracovaly. Ve 47. minutě po sérii centrů z obou stran ve vzniklém zmatku zahrál v trestném území nechtěně rukou jeden z lánských obránců a hlavní rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu.

K němu se postavil Jar. Kotík a jeho pokus se otřel o vnější část tyčky. V 57. minutě se domácí dočkali, po kolmém vysunutí se podruhé hnal Pázsto sám na Haužvice a tentokrát mu přesnou střelou nedal šanci – 1:0.

Pak přišlo dvojí střídání na straně hostí, které přineslo viditelné oživení. Obraz hry se otočil. Lány měly šance na vyrovnání. Rychlé narážečky s Dvořákem zakončoval Švolba, brankář domácích musel vytěsnit na tyč.

Centr Loskota hlavičkoval Švolba, ale I. Rybář před branku zaváhal. Radostný nebyl ani roh Váchy, po kterém hlavičkoval těsně vedle šibenice Švolba. Další centr už byl o mnoho lepší. Míč od Dvořáka putoval k Pleinerovi, na jehož balon si naskočil I. Rybář a nekompromisně srovnal stav na 1:1.

„Většinu zápasu byl soupeř lepším týmem, my jsme hráli zbytečně nervózně. Ve druhé půli bylo velkým oživením naše dvojí střídání a zvednutí týmu bylo obdivuhodné. Vyrovnat si kluci za posledních dvacet náročných fyzických minut zasloužili. Výborně nás podržel brankář Haužvic a dobře zahrál Pleiner. Bod z Jenče je pro nás dobrý,“ okomentoval premiéru v letošní sezoně trenér Milan Dvořák.

SK Lány: Haužvic – Vít Rybář, Čapek (79. Loskot), Dudášik, Humr (60. Ivo Rybář) – Pleiner, Vácha, Dvořák, Vejrážka (59. Kubička) – Reichl, Švolba