Jaro 2011

18.04.2011 10:01

 

Kněževes  -  SK Lány  3 :1 (1:1)

Lány utkání nezačaly dobře a po hrubé chybě brankáře Ziky brzy prohrávaly 0:1. Ještě hůře pak bylo v 15.min., kdy Čapek skluzem vypíchl míč soupeři, který se při ostrém souboji zranil a sudí Strouhal ukázal Čapkovi žlutou. Po dlouhém ošetřování a radách diváků si pak Čapka znovu zavolal a za tentýž zákrok neuvěřitelně tasil ještě i červenou! Po žádostech trenéra Dvořáka o vysvětlení nevídaného rozhodnutí jej vykázal také (bez karty)... Od té chvíle byly Lány na hřišti jasně lepším týmem a zaslouženě vyrovnaly šikovným Reichlem, který bystře reagoval na Švolbovu hlavičku, další možnosti však zůstaly nevyužity.
Do druhé půle nenastoupil zraněný Rajgl, obraz hry zůstal stejný. Lány chtěly i přes dlouhé oslabení vyhrát, domácí bránili a vyráželi k rychlým brejkům do otevřené obrany. Po další nejistotě Ziky vedla Kněževes 2:1, naopak Dvořák hlavičkoval jen do brankáře a stejným směrem letěl i Blínův trestňák. V 85. spálil tutovku Švolba, když po pasu Dvořáka za stopery z malého vápna minul bránu. V samém závěru ještě domácí vyřešili situaci tři na jednoho a zvýšili náskok.V 96. byl navíc vyloučen i Pleiner, jenž si zbytečně ulevil...paradoxní ovšem bylo, že Strouhal v zápase šestkrát pískal mluvení domácím, při němž padala mnohem vulgárnější slova, kartu ale nikdy nepotřeboval.

Sestava: Zika - Rybář V., Rybář I., Rajgl, Čapek - Pleiner, Blín, Dvořák, Kubička - Švolba, Reichl
Střídání: 46. Loskot za Rajgla, 70. Vejrážka za Blína

Trenér Milan Dvořák: Zápas uměle režíroval Strouhal. víme své... Zimní dřina, chuť, motivace - všechno je pryč, když narazíte na tohle. S píšťalkou zkrátka můžou vymyslet cokoli, i dvě karty za jeden sporný zákrok. Kluci podali statečný a dobrý výkon, žalostná je ale naše koncovka. Výborní byli oba asistenti rozhodčího.

 

SK Lány - Kolešovice  4 : 1 (3:0)
Od začátku se hrál rychlý a pohledný fotbal, ve kterém se Lány postupně prosazovaly. Už v 2.min. měl gól na hlavě Rajgl po rohu Blína, ale hostující brankář výtečně kryl. V 16. byl před šestnáctkou faulem zastaven pronikající Dvořák a Blín se z trestného kopu parádně trefil - 1:0. Za deset minut pak šikovného Reichla podrazil soupeř a Rajgl penaltu bezpečně proměnil - 2:0. V 34. zahráli domácí svůj signál a po centru Blína a hlavičce Švolby dokonal dílo Reichl - 3:0.
Druhá půle nabídla zpočátku vlažnou hru, o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Změnu přineslo až zbytečné vyloučení nesmyslně faulujícího Humra v 63.min., po kterém se chopili režie zápasu paradoxně opět domácí! V 65. dostihl Švolba dlouhou Pleinerovu přihrávku a zvýšil na 4:0, do vyložených šancí pak vysílal své spoluhráče Dvořák, ale Švolba, dvakrát Blín, Vejrážka a znovu Švolba se tváří v tvář brankáři již neprosadili. Hosté se dočkali snížení v závěru, když na nevídanou ránu z třiceti metrů nemohl Zika dosáhnout - 4:1. Střelec ovšem vzápětí vynadal rozhodčímu, byl vyloučen a cestou do kabin vyprovokoval další konflikty, čímž dal sobě a svému týmu trapnou tečku.

Sestava: Zika - Humr M., Rybář I., Rajgl, Rybář V. - Čapek, Dvořák, Blín, Pleiner - Švolby, Reichl
Střídání: 48. Vejrážka za Reichla, 65. Loskot za Čapka

Hodnocení trenéra: Nejlepší část zápasu jsme odehráli o deseti, hráči měli dost sil. Naší slabinou zůstává koncovka, šancí byla opět spousta.